Niebiescy lepsi od Cracovii

1. Wygrana Ruchu Chorzów z Cracovią, w pierwszym meczu 27. Kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Już w 3 minucie prowadzenie obieli Niebiescy. Prostopadłą piłkę do Kuświka zagrał Bartłomiej Babiarz, napastnik Chorzowian minął Krzysztofa Pilarza i trafił do pustej bramki. Druga bramka dla gospodarzy padła w 21 minucie, kiedy to Babiarz dograł świetną piłkę do Gigołajeva, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Dla pomocnika Ruchu, była to druga asysta w tym meczu. W 36 minucie, było już 3-0. Piłkarze rozklepali defensywę Cracovii, Kuświk podał do Gigołajeva, ten wycofał jeszcze do Filipa Starzyńskiego, który oddał strzał z pierwszej piłki i po świetnej akcji, umieścił piłkę w siatce. W drugiej połowie lepszym zespołem była Cracovia, jednak nie udało strzelić się jej nawet jednego gola, choć było bardzo blisko, na przykład po strzale Erika Jendriska który trafił w słupek.

T-ME: Ruch Chorzów 3-0 Cracovia Kraków (Kuświk, Gigołajev, Starzyński).

Ruch: Matus Putnocky - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Marcin Malinowski, Paweł Oleksy - Jakub Kowalski (68 min Marek Zieńczuk), Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz (90 min Maciej Urbańczyk), Filip Starzyński, Rołand Gigołajev (86 min Eduards Visnakovs) - Grzegorz Kuświk.

Cracovia: Krzysztof Pilarz - Bartosz Rymaniak, Sreten Sretenović, Mateusz Żytko, Adam Marciniak - Mateusz Wdowiak, Bartosz Kapustka, Miroslav Covilo, Marcin Budziński (54 min Erik Jendrisek), Boubacar Dialiba (64 min Armiche Ortega) - Deniss Rakels (80 min Dariusz Zjawiński).