Remis Białej Gwiazdy z Górnikiem

1. Remis Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze, w piątkowym meczu 27. Kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Od pięciu spotkań drużyna z Zabrza, nie mogła wygrać żadnego spotkania ligowego, cztery razy remisowała i raz przegrała w 25. kolejce z Lechią Gdańsk. Miało to się zmienić dziś, jednak, pierwszego gola, już w 5 minucie strzelił Wilde Donald-Guerrier. Haitańczyk ograł Romana Gergela i strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości. Górnik zdecydowanie przeważał do pierwszej połowy i wyrównująca bramka była tylko kwestią czasu. Tą przewagę Zabrzan do przerwy, pokazywały również statystyki, gdzie m.in. posiadanie piłki wynosiło 33% do 67% dla Górnika, oraz 2 do 11 w strzałach. Górnik nacierał na przeciwnika i to się opłaciło bo, w 53 minucie, upragnioną bramkę dla gości strzelił Erik Grendel. Głowacki źle wybił piłkę, przechwycił ją Grendel, jeszcze oszukał Dudkę i pięknym strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza Wisły. Michał Buchalik był bez szans. Po tym golu, Wisła się trochę otrząsneła i w 68 minucie było blisko bramki, Guerrier wyszedł sam na sam z bramkarzem, lecz trafił tylko w poprzeczkę. Górnik też miał swoje szanse w drugiej połowie, w 70 minucie Szymon Skrzypczak podał do Jeża, a ten wyszedł również sam na sam z bramkarzem, lecz przegrał pojedynek. Do końca meczu nie padły już bramki i wynik końcowy to 1-1.

T-ME: Wisła Kraków 1-1 Górnik Zabrze (Guerrier - Grendel).

Wisła: Michał Buchalik - Boban Jović, Arkadiusz Głowacki, Piotr Żemło, Maciej Sadlok - Jean Barrientos (71 min Mariusz Stępiński), Alan Uryga (63 min Rafał Boguski), Dariusz Dudka, Łukasz Garguła, Wilde-Donald Guerrier (80 min Maciej Jankowski) - Paweł Brożek.

Górnik: Pavels Steinbors - Adam Danch, Błażej Augustyn, Mariusz Magiera - Roman Gergel, Radosław Sobolewski, Erik Grendel (75 min Rafał Kurzawa), Robert Jeż (90 min Ołeksandr Szeweluchin), Łukasz Madej (87 min Dominik Sadzawicki), Rafał Kosznik - Szymon Skrzypczak.