LECH ZAGRA W FINALE PUCHARU POLSKI

1. Lech Poznań został drugim finalistą Pucharu Polski. 2 maja drużyna Kolejorza zmierzy się z Warszawską Legią.

Do dzisiejszego spotkania Błękitni, podchodzili z dwubramkową zaliczką z poprzedniego meczu w Stargardzie Szczecińskim, gdzie padł wynik 3-1. Pierwsi gola zdobyli goście. W 19 minucie Michał Fadecki ograł Paulusa Arajuuriego, wycofał piłkę do wbiegającego Piotra Wojtasiaka który pewnym strzałem pokonał Macieja Gostomskiego. W 28 minucie kontrowersyjną drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Łukasz Kosakiewicz, który sfaulował Łukasza Trałkę. Osłabieni piłkarze trenera Krzysztofa Kapuścińskiego, stracili gola w 34 minucie. Douglas dośrodkował piłkę w pole karne, a Arajuuri strzałem głową pokonał Marka Ufnala. W 44 minucie było już 2-1 dla Kolejorza. Linetty dośrodkował piłkę do niepilnowanego Dariusza Formelli, który umieścił piłkę w siatce. 74 minuta przyniosła trzecią bramkę dla gospodarzy. Hamalainen dośrodkował, do piłki wyskoczył Kownacki, futbolówka po strzale głową, jeszcze odbiła się od poprzeczki, ale ostatecznie wpadła do bramki. Do końca Błękitni dzielnie się bronili i nie pozwolili Lechowi strzelić czwartej bramki, która dawałaby promocję do Finału Pucharu Polski. Potrzebna więc była dogrywka. Zabójczy cios zadał Kasper Hamalainen, który w 100 minucie strzelił gola głową, po dośrodkowaniu Douglasa z rzutu rożnego. W 106 minucie Błękitnych dobił jeszcze Dawid Kownacki. Ostateczny wynik to 5-1 dla Kolejorza.

PP: Lech Poznań 3-1 (P.d 5-1) Błękitni Stargard Szczeciński (Paulus Arajuuri, Dariusz Formella, Dawid Kownacki 2x, Kasper Hamalainen - Piotr Wojtasiak).

LECH: Maciej Gostomski - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Barry Douglas - Szymon Pawłowski (55 min Darko Jevtić), Łukasz Trałka, Karol Linetty (73 min Vojo Ubiparip), Kasper Hämäläinen, Muhamed Keïta (27 min Dariusz Formella) - Dawid Kownacki.

BŁĘKITNI: Marek Ufnal - Łukasz Kosakiewicz, Maciej Liśkiewicz, Tomasz Pustelnik, Ariel Wawszczyk - Wojciech Fadecki (95 min Sebastian Inczewski), Bartłomiej Poczobut, Piotr Wojtasiak (66 min Radosław Wiśniewski), Bartosz Flis, Rafał Gutowski - Robert Gajda (32 min Patryk Baranowski).