LEGIA PIERWSZYM FINALISTĄ PUCHARU POLSKI

Legia Warszawa została pierwszym finalistą Pucharu Polski sezonu 2014/15. Drużyna trenera Heninga Berga wygrała drugie spotanie Półfinałowe z Podbeskidziem. W pierwszym meczu Wojskowi pokonali Bielszczan 4-1 i bez stresu podchodzili do dzisiejszego spotkania.

Już na początku spotkania objąć prowadzenie mogli goście. Dariusz Kołodziej znakomicie dograł piłkę na środek do Piotra Malinowskiego, pomocnik na pełnej szybkości urwał się obrońcą i oddał płaski strzał, jednak świetną interwencją popisał się bramkarz Legii Dusan Kuciak. W 8 minucie groźnie było po drugiej stronie. Dominik Furman przechwycił piłkę podał na lewo do Koseckiego, a ten oddał groźny strzał, jednak piłka minęła lewy słupek bramki. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 19 minucie, Dominik Furman dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego. Najwyżej do piłki wyskoczył Marek Saganowski i strzałem głową pokonał Peskovicia. Ciekawie było pięć minut przed przerwą. Tomasz Brzyski dośrodkował piłkę w pole karne, Mazáň chciał ją wybijać klatką piersiową, ale zrobił to tak niefortunnie, że futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i było o włos od bramki samobójczej. Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla Legionistów. 30 sekund po rozpoczęciu gry Jakub Kosecki oddał groźny strzał który obronił golkiper Podbeskidzia, jednak przy dobitce Saganowskiego nie miał już szans. Do końca spotkania nie padły już bramki i w dwumeczu pada wynik 6-1 dla Mistrza Polski.

PP: Legia Warszawa 2-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała (Marek Saganowski 2x).

Legia: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Igor Lewczuk,Tomasz Brzyski - Michał Żyro (54 min Guilherme), Ivica Vrdoljak (46 min Tomasz Jodłowiec), Dominik Furman, Hélio Pinto (34 min Ondrej Duda), Jakub Kosecki - Marek Saganowski.
Podbeskidzie: Michal Peškovič - Adam Pazio, Gracjan Horoszkiewicz, Kristián Kolčák, Robert Mazáň - Piotr Malinowski (46 min Krzysztof Chrapek), Anton Sloboda, Artur Lenartowski, Dariusz Kołodziej (80 min Maciej Felsch), Frank Adu Kwame - Robert Demjan (58 min Tomasz Górkiewicz).